Wyszukaj oferty

Praga 3-dni
Symbol oferty:
5444659/111
Państwo: Czechy
Region: Praga
Miasto: Praga
Transport:   Autokar
Profil wyjazdu: Wyjazd dla dzieci i młodzieży
Rodzaj oferty: wycieczka szkolna,
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Pensjonat, Schronisko młodzieżowe
świadczenia:
CENA ZAWIERA: transport, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NW KL CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu oraz przewodników lokalnych
Cena podstawowa:
uczestnik, pakiet w/g świadczeń, ubezpieczenie NWKL
Program wycieczki:
DZIEŃ 1 wyjazd, przejazd do Pragi, zwiedzanie dzielnicy Jozefov, rejs statkiem po Wełtawie, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2 śniadanie, zwiedzanie: Hradcany, Zamek Praski, Brama Macieja, katedra św. Wita, bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka, Mała Strana, most Karola, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3 po śniadaniu spacer po Vaclawskie Namesti - handlowym centrum Pragi, czas wolny, przejazd do Kutnej Hory: spacer po starówce, katedra Św. Barbary, wyjazd do kraju. Powrót w godzinach wieczornych.
Cena zawiera:
transport, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NW KL
Cena nie zawiera:
biletów wstępu oraz przewodników lokalnych

Atrakcje:
Stolica Czech, subiektywnie rzecz ujmując jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Położone nad Wełtawą, liczące sobie ponad 1 mln mieszkańców i 1000 lat historii miasto przyciąga turystów z całego świata jak magnes. Nic dziwnego że miejska starówka została wpisana na listę UNESCO w 1992 r. Wystarczy wymienić takie zabytki jak zegar astronomiczny Orloj na wieży Ratusza Staromiejskiego (XIV w.), wzgórze Hradczany (katedra św. Wita, zamek, kościół św. Wacława, Złota Uliczka), żydowską dzielnicę Josefov, dzielnicę Mala Strana i most Karola (najstarszy kamienny most na świecie). Praga promieniuje niesamowitą atmosferą, charakterystycznym klimatem, który każdy odwiedzający zapamięta do końca życia i będzie chciał do tego miasta powrócić. Budowa jednej z najsłynniejszych tego typu budowli świata, Mostu Karola zajęła prawie całe półwiecze, została zakończona w 1402 r. Ozdobiono go aż trzydziestoma barokowymi rzeźbami, obecnie turyści oglądają współczesne ich kopie, ponieważ oryginały uległy zniszczeniu wskutek zanieczyszczeń atmosferycznych. Najbardziej znaną figurą na moście jest ta poświęcona św. Janowi Nepomucenowi. Przesąd mówi, że należy dotknąć tablicy umieszczonej poniżej rzeźby, a spełnią się najskrytsze marzenia. Na Hradczanach, królewskiej dzielnicy, turyści podziwiają zdecydowanie zbyt zatłoczoną w sezonie Złotą Uliczkę, dla której jednak warto się poświęcić. Jej nazwa pochodzi od mieszkających tam w późnym średniowieczu złotników (niektórzy mówią, że nawet alchemików). Jest to chyba najbardziej uroczy zakątek świata, a w domku oznaczonym numerem 22 mieszkał i tworzył Franz Kafka. Teraz domki zajęte są przez sklepy z pamiątkami. Wstęp na jej teren to wydatek 50 CZK. Poza nią Hradczany szczycą się imponującą gotycką katedrą św. Wita, oraz rezydencją prezydencką. Na Wyszehradzie, królewskiej siedzibie założonej przez Przemyślidów, odwiedzić można rotundę św. Marcina oraz kościół św. Piotra i Pawła. Ponadto w Pradze znajduje się siedziba muzeum Alfonsa Muchy, jednego z najważniejszych secesyjnych artystów. Turyści często odwiedzają dzienicę żydowską, Josefov, z zabytkowym cmentarzem, miejscem, gdzie urodził się Franz Kafka, ratusz, Wielka Synagoga pochodząca z XVI w. i inne. Przechodząc od strony Wełtawy na cmentarz żydowski po lewej stronie zobaczymy słynny "Tańczący Dom", chyba najbardziej znany obiekt nowoczesnej architektury.
Szybka kalkulacja ceny
Cena (bez transportu): od osoby (dni: )
Miasto wyjazdu:  
Ilość osób: (* Razem z opiekunami)

* Jest to kalkulacja orientacyjna wraz z transportem! Szczegółową ofertę i ostateczną cenę przedstawimy po otrzymaniu zapytania.
Sprawdź terminy:
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
 
2017-06-17 - 2018-06-17 3 katalogowa A3 360 PLN
Praga 3-dni