Wyszukaj oferty

Nurkowanie w Meksyku
Symbol oferty:
5443409/111
Państwo: Meksyk
Region: Meksyk
Miasto: Mexico
Transport:   Samolot
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Nurkowanie
Rodzaj oferty: inne usługi,
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie, Obiad, Kolacja
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie:
  • TV
  • Telefon
świadczenia:
Cena zawiera: przelot: Warszawa - Cozumel , Mexico City - Warszawa, transfery, ubezpieczenie KL i NNW (obejmujące nurkowanie), wyżywienie, ciężki sprzęt nurkowy, noclegi, pakiet nurkowy na Cozumel i w Cenotach, przejazd i zwiedzanie w trakcie części lądowej wyprawy, opiekę polskiego instruktora, Cozumel: (4 noce), zakwaterowanie w hotelu **** Cozumel, pakiet nurkowy, (8 nurkowań z łodzi + 1 check dive z brzegu, opiekę przewodnika nurkowego, sprzęt nurkowy: butlę i pas balastowy, wodę i napoje niealkoholowe na łodzi), wstęp do parku narodowego, na terenie którego znajdują się miejsca nurkowe, wyżywienie all inclusive ( 3 posiłki, drinki lokalne), Cenoty (4 noce): zakwaterowanie w hotelu ****, pakiet nurkowy (6 nurkowań w Cenotach - cavern dives, opiekę przewodnika nurkowego, sprzęt nurkowy: butlę i pas balastowy), opłaty za wstęp do Cenotów, wyżywienie (śniadania, obiadokolacje), Wycieczka objazdowa: (6 dni / 5 nocy), noclegi w hotelach 3*, 4*, obfite śniadania i kolacje, transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem VAN (8-12 osób) lub autokarem 45 osób, opieka polskiego przewodnika podczas części objazdowej w Meksyku, wstępy do zwiedzanych obiektów; Cena nie zawiera: sprzętu nurkowego nie wliczonego w cenę pakietu (możliwość wypożyczenia w CTP Nautica), sprzętu ABC, napojów nie uwzględnionych w powyższych pakietach, napiwków
Cena podstawowa:
osoba dorosła
Wyprawa Meksyk 2006:
14 dniowa wyprawa do Meksyku - kraju różnorodnego pod każdym względem-ukształtowania, klimatu, mieszkańców, kultur.
Zwiedzimy 30-kilometrową rafę na Cozumelu oraz niepowtarzalne podwodne formacje Jukatanu, niezwykłe studnie Cenotów, gdzie widoczność sięga 50 metrów.
Zobaczymy najatrakcyjniejsze miejsca na lądzie, pozostałości cywilizacji Olmeków, Majów, Azteków
Plan wyprawy:
19.04.06
Wylot z Warszawy, przylot do Miasta Meksyk, nocleg. 20.04.06
Rano przelot na Cozumel , zakwaterowanie w hotelu, check diving na rafie hotelowej, czas wolny na aklimatyzację.
Nocleg: hotel Cozumel 21.04.06
1 dzień nurkowy:
ZACZYNAMY PODWODNĄ PRZYGODĘ!
Poranne wypłynięcie na 2 nurkowania, wypłynięcie popołudniowe na 1 nurkowanie. Imprezapowitalna.
22-23.04.06
2-3 dzień nurkowy na Cozumel
Nurkowania na wyspie Cozumel to głównie nurkowania przy pięknych ściankach lub pośród bujnych ogrodów koralowych. Spotkamy tam żółwie, małe rekinki, przy odrobinie szczęścia delfina oraz mnóstwo małych ryb, ślimaków czy krabów. Ponadto w wielu miejscach nurkujemy w niewielkich "grotkach" gdzie zachwyca gra świateł i kolorów.
24.04.06
Wyjazd z Cozumel , przejazd do Playa del Carmen na nurkowania w Cenotach, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny.
25.04.06
1 dzień nurkowy w Cenotach - 2 nurkowania,
Cenoty to słodkowode systemy podwodnych jaskiń i pieczar w samym środku meksykańskiej dżungli. Doskonała widoczność, krystalicznie czysta woda, bajkowa gra świateł i niesamowite formy stalaktytów i stalagmitów na pewno na długo pozostaną w waszej pamięci.
26-27.04.06
2-3 dzień nurkowy w Cenotach - 2 nurkowania
Rozpoczęcie części "lądowej" wyprawy.
28.04.06
Chichen Itza, Merida, Uxmal Śniadanie, przejazd do stolicy Nowego Państwa Majów- Chichen Itza: Pałac Jaguara, Obserwatorium, Studnia Ofiarna. Przejazd do kolonialnej perły Jukatanu, stolicy sizalu - Merida. Zwiedzanie Uxmal: Świątynia Wróżbity, Patio mniszek, Wielka Piramida. Kolacja. Nocleg.
29.04.06
Palenque
Śniadanie. Zwiedzanie zagubionych w tropikalnej dżungli budowli stolicy Starego Państwa Majów- Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Liściastego Krzyża, Obserwatorium. Kolacja i nocleg w Palenque.
30.04.06
Agua Azul- San Cristobal de las Casas
Śniadanie. Przejazd do kulturalnej stolicy stanu Chiapas- San Cristobal de las Casas. Po drodze spacer i możliwość kąpieli w malowniczych wodospadach Agua Azul. Kolacja i nocleg. Impreza w najładniejszym miasteczku stanu Chiapas - San Cristobal.
01.05.06
Sumidero- Tehuantepec Śniadanie. Rejs motorową łodzią po rzece w niesamowitej scenerii Kanionu Sumidero. Przejazd do Tehuantepec. Kolacja i nocleg.
02.05.06
Monte Alban- Puebla
Śniadanie. Zwiedzanie prehiszpńskiej stolicy Zapoteków- monte Alban. Przejazd do " miasta aniołków" Puebla. Kolacja. Nocleg w hotelu.
03.05.06
Teotihuacan- miasto Meksyk Śniadanie. Zwiedzanie największych piramid Ameryki w prehiszpańskim " mieście bogów"- Teotihuacan: Piramida słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych. Podsumowanie całej wyprawy - wizyta w Muzeum
Narodowym-dzieje Meksyku w przekroju, najcenniejsze zabytki.
Przejazd na lotnisko, wylot do Polski.
04.05.06
Przylot do Warszawy
Niektóre szczegóły mogą ulec zmianie, poinformujemy o nich najszybciej jak będzie to możliwe.
Hotel Cozumel Resort****:
Świeżo odnowiony hotel specjalnie, przystosowany dla płetwonurków
Położenie: ok. 10 minut spacerem od centrum miasta San Miguel (nie wymaga taksówki), bezpośrednio na morzem. W hotelu: 178 pokoi, basen (największy na wyspie), 3 restauracje, opieka dla dzieci, klub dla dzieci, dyskoteka, sklepik z pamiątkami, wypożyczalnia samochodów i motocykli, agencja turystyczna, klub fitness, korty tenisowe, centrum nurkowe, aqua-aeorbik, kajaki, dyskoteka na plaży.
Klub na plaży z parkietem do tańca, basenem przy morzu , prywatną przystanią (z niej wypływamy, miejscem do płukania sprzętu i prysznicami ze słodką wodą
Wyposażenie pokoi: duże podwójne lub 2 pojedyncze łóżka, stolik z krzesłami, łazienka z ubikacją, klimatyzacja, balkon, telefon, TV kablowa, minisejf, suszarka do włosów, widok na ocean lub basen
Świadczenia:
Cena wyprawy, 2100 USD + 4800 PLN
Cena obejmuje:
przelot: Warszawa - Cozumel , Mexico City - Warszawa
transfery
ubezpieczenie KL i NNW (obejmujące nurkowanie)
wyżywienie
ciężki sprzęt nurkowy
noclegi
pakiet nurkowy na Cozumel i w Cenotach
przejazd i zwiedzanie w trakcie części lądowej wyprawy
opiekę polskiego instruktora
Cozumel (4 noce)
zakwaterowanie w hotelu **** Cozumel
pakiet nurkowy
(8 nurkowań z łodzi + 1 check dive z brzegu, opiekę przewodnika nurkowego, sprzęt nurkowy: butlę i pas balastowy, wodę i napoje niealkoholowe na łodzi)
wstęp do parku narodowego, na terenie którego znajdują się miejsca nurkowe
wyżywienie all inclusive ( 3 posiłki, drinki lokalne)
Cenoty (4 noce)
zakwaterowanie w hotelu ****
pakiet nurkowy (6 nurkowań w Cenotach - cavern dives, opiekę przewodnika nurkowego, sprzęt nurkowy: butlę i pas balastowy)
opłaty za wstęp do Cenotów
wyżywienie (śniadania, obiadokolacje)
Wycieczka objazdowa (6 dni / 5 nocy)
noclegi w hotelach 3*, 4*
obfite śniadania i kolacje
transfery i przejazdy klimatyzowanym samochodem VAN (8-12 osób) lub autokarem 45 osób;
opieka polskiego przewodnika podczas części objazdowej w Meksyku ;
wstępy do zwiedzanych obiektów;
Cena nie zawiera:
przętu nurkowego nie wliczonego w cenę pakietu (możliwość wypożyczenia w CTP Nautica)
sprzętu ABC,
napojów nie uwzględnionych w powyższych pakietach
napiwków

Atrakcje:
Wyspa Cozumel:
Cozumel leżacy u wybrzeży Meksyku jest niewielką wyspą licząca ok 45 km długości i 16 km szerokości. Porośnięta jest w 97% dżunglą a wzdłuż całego wybrzeża ciągną się plaże. Wyspa ma tylko jedno miasto: San Miquel de Cozumel z położonym na obrzeżach portem lotniczym.

Prócz naturalnego uroku jaki jest zazwyczaj dany takim miejscom: soczysto-zielona dżungla, białe plaże i błękitno-kryształowy ocean, wyspa otrzymała od natury dodatkowy prezent. Położenie przy drugiej co do wielkości rafie koralowej. Fakt miał decydujące znaczenie dla wyspy gdyż pewnego dnia zjawił się tu ojciec wszystkich nurków - Jacques Cousteau - i namaścił ją mianem jednego z najlepszych miejsc nurkowych świata.

ONZ chętnie się z nim zgodził i wspólnie uznali Palancar Reef (fragment okolicznej rafy) za miejsce należące do Światowego Dziedzictwa Ludzkości. To wystarczyło aby Cozumel otrzymał status gwiazdy wśród nurkowych destynacji. Jest obecnie jedną z najczęściej odwiedzanych przez amerykańskich nurków a innych ściąga z całego świata.

Walory tego miejsca, poza rzecz jasna obfitością podwodnego życia, najprościej opisać w ten sposób, że i nurkowie i osoby im towarzyszące znajdą tu coś dla siebie tzn.: doskonałą infrastrukturę nurkową i hotelową, piękne widoki, bogate w rozrywki życie nocne San Miquel, ludzi (najczęściej nurków) z całego świata, kuchnie z całego świata, możliwość uprawiania najróżniejszych sportów lub... spokój i odosobnienie na okolicznych plażach.
To wszystko można na miarę powiedzmy każdej kieszeni. Możliwe są więc wersje ekonomiczne gdzie turyści śpią w niewielkich prywatnych pensjonatch lub apartamentach i kosztują miejscowej kuchni odwiedzając niezliczone restauracje lub pobyty w najdroższych hotelach w wersji "All Inclusive".

Nurkowanie na Cozumelu:

Akwen
Cozumel wraz z mniejszymi wyspami (Cancun i Isla Mujeres) leży wzdłuż wschodniego wybrzeża Półwyspu Jukatan rozdzielającego wody Zatoki Meksykańskiej i Morza Karaibskiego.
Wyspa leży przy Wielkiej Rafie Barierowej ciągnącej się przez 320 km od północnego końca Jukatanu aż do wybrzeży Belize i Hondurasu.

O atrakcyjności akwenu, tym samym nurkowań w rejonie decyduje przejrzystość wody, wahającej sie od 30 do 60 m (niektóre źródła podają 70m) oraz różnorodność podwodnej fauny.
Tak duża widoczność jest możliwa z dwóch powodów:
- brak na Cozumelu i Jukatanie większych rzek które znosiłyby do morza zanieczyszczenia
- silny prąd płynący w kanale pomiędzy wyspą a lądem dostarcza nieustannie czystej wody użyźniając przy okazji rafę.
Powyższy czynnik powoduje, że główne i najlepsze lokalizacje nurkowe umiejscowione są właśnie od strony lądu oraz to, że nieomal wszystkie nurkowanie to nurkowania w prądzie. Jest to cecha charakterystyczna rejonu. Prąd ułatwia i uatrakcyjnia oglądanie rafy, nurkowie zanurzają się wraz z przewodnikami i prawie bez wysiłku, nie poruszając płetwami "fruną" wolno wzdłuż rafy oglądając przesuwające się obrazy, w odpowiednim miejscu następuje wynurzenia przy oczekującej łodzi. Prąd jednocześnie, może być również zagrożeniem dla mniej wprawnych uczestników jednak i oni znajdą masę miejsc w których będa bezpiecznie nurkować.

Rafa przy Cozumelu jest chroniona i rozumie to doskonale cała społeczność nurkowa dlatego też kładziony jest ogromny nacisk na wspieranie projektu ochrony. Ustanowiono niewielką opłatę dzienną za nurkowanie w rejonach chronionych która wspiera działania pro-ekologiczne.

Organizacja nurkowań:

Na wyspie działa ok 50 centrów nurkowych z czego niektóre, mogą pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem. Największe i najlepiej zorganizowane prezentują bardzo wysoki poziom usług, dodając do swojej oferty możliwości rezerwacji pakietów hotelowo-nurkowych, sprzedaż sprzętu nurkowego w prowadzonych na miejscu sklepach (jest ich tu blisko 100!), serwisy i wypożyczalnie sprzętu. Większość centrów oprócz licznej kadry, dysponuje kilkoma łodziami (4-10) różnej wielkości (zabierającymi od 6-24 nurków) pozwalającymi na wielokrotne wypłynięcia w ciągu dnia.

Na ogół proponuje się nurkowania w następujących porach: bardzo wcześnie rano, do południa i po południu. Przy takim grafiku i zapleczu technicznym proponowane pakiety nurkowe zawierają często do 15 nurkowań w ciągu 6 dni.
Prawie wszystkie nurkowanie to nurkowania dryftowe. Duże doświadczenie i liczna kadra pozwala na takie rozplanowanie grup, iż nawet osoby nie posiadające dużego doświadczenia w tego typu nurkowaniach bezpiecznie zaliczają wykupioną ilość zanurzeń.

Najczęściej spotykane federacje: PADI, SSI, ACUC
Limit głębokości nurkowań na powietrzu: 40 m
Przyłączą: INT
Centra hiperbaryczne: Cozumel posiada własna komorę hiperbaryczną z której korzystają wszystkie centra
Skafandry: wystarczające są skafandry 1,5 do 3 mm
Szybka kalkulacja ceny
Cena (bez transportu): od osoby (dni: )
Miasto wyjazdu:  
Ilość osób: (* Razem z opiekunami)

* Jest to kalkulacja orientacyjna wraz z transportem! Szczegółową ofertę i ostateczną cenę przedstawimy po otrzymaniu zapytania.
Sprawdź terminy:
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
 
2018-04-04 - 2018-04-19 16 katalogowa A 7219 PLN = 2100 USD
Dodatkowe informacje/uwagi: Cena całkowita 2100 USD + 4800 PLN
Nurkowanie w Meksyku