Wyszukaj oferty

Kotlina Kłodzka - Złoty Stok - Praga
Symbol oferty:
5444651/111
Państwo: Polska
Region: Dolny Śląsk
Miasto: Duszniki Zdrój
Transport:   Autokar
Profil wyjazdu: Wyjazd dla dzieci i młodzieży
Rodzaj oferty: wycieczka szkolna,
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Schronisko młodzieżowe, Inne
świadczenia:
CENA ZAWIERA: transport, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie KL NW CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu oraz przewodników lokalnych
Cena podstawowa:
uczestnik, pakiet w/g świadczeń, ubezpieczenie NWKL
Program wycieczki:
DZIEŃ 1 wyjazd w godzinach porannych, przyjazd do Złotego Stoku, zwiedzanie zabytkowej kopalni złota. Przejazd do Kłodzka, zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej i jej podziemi - zabytku architektury militarnej. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2 śniadanie, przejazd do Dusznik Zdroju, zwiedzanie parku zdrojowego z Dworkiem Chopina, pijalni wód zdrojowych, Muzeum Papiernictwa, następnie przejazd do Karłowa: piesza wycieczka jednym ze szlaków Parku Narodowego Gór Stołowych: Szczeliniec Wielki lub Błędne Skały, przejazd na nocleg w okolicach Kudowy Zdroju, dyskoteka lub ognisko (obiadokolacja), nocleg
DZIEŃ 3 śniadanie, wyjazd do Pragi, zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym: Hradczany, Zamek Praski, Brama Macieja z XVII w., Katedra św. Wita z regaliami królów czeskich, bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka z uroczymi malutkimi domkami złotników, Mała Strana z barokowym kościołem św. Mikołaja (znajdują się tam organy, na których grał Mozart), Most Karola.
Wyjazd w drogę powrotną do kraju, przyjazd w późnych godzinach wieczornych.
Cena zawiera:
transport, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie KL NW
Cena nie zawiera:
biletów wstępu oraz przewodników lokalnych
Kotlina Kłodzka, Złoty Stok, Praga:
Kotlina Kłodzka - Złoty Stok - Praga. Kotlina Kłodzka jest bardzo ciekawym turystycznie regionem Polski. Otoczona jest z trzech stron przez góry: Masyw Śnieżnika, Góry Stołowe, Góry Bardzkie i Góry Bystrzyckie. Główne miasto - Kłodzko, zniszczone przez wielką powódz w 1997 r., zostało odbudowane i obecnie jako stolica regionu przyciąga wielu turystów. Jest ono jednym z najstarszych miast na Dolnym Śląsku. Głównym zabytkiem jest wznosząca się na okolicznym wzgórzu Twierdza Kłodzka. Stanowi najlepiej zachowany, unikatowy zespół fortyfikacji XVII i XVIII-wiecznych. Trasa dla zwiedzających to 1 km podziemnych korytarzy, z aż 44 km pozostałych, udostępniona do zwiedzania jedynie z przewodnikiem. Na terenie twierdzy obejrzeć można wystawy związane z historią miasta, muzeum szkła i Muzeum Finów. Centrum miasta Kłodzko także warte jest spaceru wśród starych, barokowych kamieniczek. Piękny jest również kłodzki most na rzece Młynówka, pochodzący z XIII w., kopia Mostu Karola w Pradze. Często odwiedzanym miejscem w tym regionie jest Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. Oprócz tego, że można poznać tam tajniki wytwarzania tego ważnego surowca, muzeum wznowiło producję ręcznie czerpanego papieru. Wyroby wykonane w Muzeum można zakupić. Duszniki-Zdrój to oczywiście także znane uzrowisko z domem zdrojowym, gdzie można spróbować zdrowej wody mineralnej. W pobliskiej Czermnej zobaczyć można dość nietypowy zabytek - Kaplicę Czaszek. Od wewnątrz ściany budynku zostały całkowicie pokryte czaszkami i kośćmi. Ludzkie szczątki oprócz lęku wzbudzają refleksje nad kruchością ludzkiego losu. Innym ośrodkiem kultu na ziemi kłodzkiej jest sanktuarium maryjne w Wambierzycach. Ta olbrzymia bazylika, wzniesiona w stylu barokowym, przyciąga zarówno setki pielgrzymów, jak również turystów. Oprócz samego jej wnętrza warta zobaczenia jest ruchoma szopka z 1882 r. Największą atrakcją ziemi kłodzkiej jest Park Narodowy Gór Stołowych. Często odwiedzane są wśród turystów Błędne Skały. Układają się w labirynt rozmaitych form skalnych, czasem przyjmujących ciekawe kształty, np. okręt, wielbłąd, mamut, słoń. Rodzima fauna górska (oczywiście ta żywa a nie kamienna) została urozmaicona sprowadzonymi z Korsyki muflonami. Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny Parku Narodowego znajdziemy w Kudowie-Zdroju. Działa przy nim utworzone w 2002 r. Muzeum Żaby. Ma na celu przybliżenie idei ochrony płazów. Eksponatami są przedmioty codziennego użytku związane z zielonym stworzonkiem (mydelniczki, maski do nurkowania). Masyw Śnieżnika kryje Jaskinię Niedźwiedzią - najdłuższą w polskiej części Sudetów. Jej nazwa pochodzi od znalezionych tam szczątków plejstoceńskiego niedźwiedzia jaskiniowego. Także w tych okolicach, w miejscowości Kletno od 2002 r. działa muzeum kopalni uranu. W Bytrzycy Kłodzkiej znajduje się jedyne w kraju Muzeum Filumenistyczne.
Złoty Stok to miasto, w którym mieści się Muzeum Górnictwa, dawna kopalnia złota. Zobaczyć tam można unikalną kolekcję map kopalnianych i geologicznych, fragment chodnika w drewnianej obudowie z kopalnianym wózkiem, inne urządzenia do pracy w kopalni, fragmenty rud złotonośnych, a także narzędzia miernicze potrzebne w badaniach geologicznych. Mało kto wie, że to małe miasteczko, Złoty Stok, posiada 1/3 zasobów polskiego złota.
Praga. Stolica Czech, subiektywnie rzecz ujmując jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Położone nad Wełtawą, liczące sobie ponad 1 mln mieszkańców i 1000 lat historii miasto przyciąga turystów z całego świata jak magnes. Nic dziwnego że miejska starówka została wpisana na listę UNESCO w 1992 r. Wystarczy wymienić takie zabytki jak zegar astronomiczny Orloj na wieży Ratusza Staromiejskiego (XIV w.), wzgórze Hradczany (katedra św. Wita, zamek, kościół św. Wacława, Złota Uliczka), żydowską dzielnicę Josefov, dzielnicę Mala Strana i most Karola (najstarszy kamienny most na świecie). Praga promieniuje niesamowitą atmosferą, charakterystycznym klimatem, który każdy odwiedzający zapamięta do końca życia i będzie chciał do tego miasta powrócić. Budowa jednej z najsłynniejszych tego typu budowli świata, Mostu Karola zajęła prawie całe półwiecze, została zakończona w 1402 r. Ozdobiono go aż trzydziestoma barokowymi rzeźbami, obecnie turyści oglądają współczesne ich kopie, ponieważ oryginały uległy zniszczeniu wskutek zanieczyszczeń atmosferycznych. Najbardziej znaną figurą na moście jest ta poświęcona św. Janowi Nepomucenowi. Przesąd mówi, że należy dotknąć tablicy umieszczonej poniżej rzeźby, a spełnią się najskrytsze marzenia. Na Hradczanach, królewskiej dzielnicy, turyści podziwiają zdecydowanie zbyt zatłoczoną w sezonie Złotą Uliczkę, dla której jednak warto się poświęcić. Jej nazwa pochodzi od mieszkających tam w późnym średniowieczu złotników (niektórzy mówią, że nawet alchemików). Jest to chyba najbardziej uroczy zakątek świata, a w domku oznaczonym numerem 22 mieszkał i tworzył Franz Kafka. Teraz domki zajęte są przez sklepy z pamiątkami. Poza Złotą Uliczką Hradczany szczycą się imponującą gotycką katedrą św. Wita, oraz rezydencją prezydencką. Na Wyszehradzie, królewskiej siedzibie założonej przez Przemyślidów, odwiedzić można rotundę św. Marcina oraz kościół św. Piotra i Pawła. Ponadto w Pradze znajduje się siedziba muzeum Alfonsa Muchy, jednego z najważniejszych secesyjnych artystów. Turyści często odwiedzają dzienicę żydowską, Josefov, z zabytkowym cmentarzem, miejscem, gdzie urodził się Franz Kafka, ratusz, Wielka Synagoga pochodząca z XVI w. i inne. Przechodząc od strony Wełtawy na cmentarz żydowski po lewej stronie zobaczymy słynny "Tańczący Dom", chyba najbardziej znany obiekt nowoczesnej architektury.

Atrakcje:
Rynek w Kłodzku
W środku pochyłego pl. Chrobrego zbudowano już w XIV w. ratusz, który w następnych wiekach wielokrotnie przebudowywano. Obok w 1620 r. wzniesiono wotywną figurę maryjną na kolumnie w otoczeniu świętych. Przy wejściu do Ratusza barokowa studnia z lwem z dwoma ogonami. Otoczenie stanowią zabytkowe kamieniczki miejskie.

Rynek w Dusznikach Zdroju
Rynek otacza wiele ciekawych kamieniczek renesansowych i barokowych m.in. ratusz z XVI w., Dawny Zajazd -Pod Czarnym Niedźwiedziem”, w którym gościł w 1669 r. król polski Jan Kazimierz zdążając po abdykacji do Francji . W centralnym punkcie rynku, usytuowana jest barokowa figura wotywna, przedstawiająca Madonnę z Dzieciątkiem w otoczeniu św. Floriana i Sebastiana, rzeźba dłuta L. Webera.

Hradczany - Zamek Praski
Olbrzymi kompleks zamkowy, dawna siedziba królów czeskich, położony jest w dzielnicy Pragi, zwanej Hradczanami, rozciągającej się na wzgórzu nad Wełtawą.
Zamek królewski został założony w IX wieku, od 1918 roku jest siedzibą prezydenta Czech. Przez wieki był rozbudowywany, od niewielkiej warowni z drewnianymi umocnieniami i wałami ziemnymi, aż po kamienne fortyfikacje, z kościołami i bazylikami we wszystkich stylach architektonicznych. Obecnie rozciąga się na powierzchni 45 hektarów, otaczając trzy wewnętrzne dziedzińce
Szybka kalkulacja ceny
Cena (bez transportu): od osoby (dni: )
Miasto wyjazdu:  
Ilość osób: (* Razem z opiekunami)

* Jest to kalkulacja orientacyjna wraz z transportem! Szczegółową ofertę i ostateczną cenę przedstawimy po otrzymaniu zapytania.
Sprawdź terminy:
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
 
2016-12-27 - 2018-06-24 3 katalogowa A 295 PLN
 
2017-12-26 - 2019-06-23 3 katalogowa A 295 PLN
Kotlina Kłodzka - Złoty Stok - Praga