Wyszukaj oferty

Pieniny
Symbol oferty:
5444642/111
Państwo: Polska
Region: Małopolska
Miasto: Krościenko
Transport:   Autokar
Profil wyjazdu: Wyjazd dla dzieci i młodzieży
Rodzaj oferty: wycieczka szkolna,
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Schronisko młodzieżowe
świadczenia:
CENA ZAWIERA: transport, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NW CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu oraz przewodników lokalnych
Cena podstawowa:
uczestnik, pakiet w/g świadczeń, Ubezpiczenie NW
PROGRAM WYCIECZKI:
DZIEŃ 1 wyjazd w godzinach porannych, spływ Dunajcem do Krościenka lub Szczawnicy, wędrówka piesza wąwozem Homole lub wycieczka na Palenicę, przejazd do Krościenka, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

DZIEŃ 2 śniadanie, wycieczka na Trzy Korony z wyjściem z Krościenka, zejście do Sromowiec Niżnych, przejazd do Niedzicy - zwiedzanie średniowiecznego zamku, powrót w godzinach wieczornych
CENA ZAWIERA:
transport, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolację, opiekę pilota, ubezpieczenie NW
CENA NIE ZAWIERA:
biletów wstępu oraz przewodników lokalnych
Pieniny :
Dwudniowa wycieczka w Pieniny rozpocznie się spływem Dunajcem do Krościenka lub Szczawnicy. Stamtąd wyruszymy na pieszą wycieczkę wąwozem Homole lub na Palenicę (722 m n.p.m.). Po całodziennej wędrówce przejedziemy do Krościenka na obiadokolację i nocleg. Następnego dnia udamy się na najwyższy szczyt pasma Pienin - Trzy Korony (982 m n.p.m.), po zejściu do Sromowiec Niżnych przejedziemy do Niedzicy, gdzie zwiedzimy średniowieczny zamek. Jest on malowniczo położony nad Jeziorem Czorsztyńskim, a mieszczą się w nim pokoje hotelowe, restauracja i kawiarnia. Do zwiedzania udostępniono salę myśliwską, izbę żupną i izbę straży, a także izbę tortur.

Atrakcje:
Pieniny:
Pieniny zwane są parkiem dwóch narodów Polski i Słowacji to jeden z najbardziej uroczych zakątków w naszym Kraju. Zbudowane są z wapieni jurajskich i kredowych, duża odporność wapieni spowodowała wypreparowanie ich z osłony fliszowej i powstanie grzbietów z licznymi formami skalnymi o strzelistych kształtach. Tutaj, na tak małej powierzchni można podziwiać największe osobliwości polskiego krajobrazu. Pieniny cechują się wyjątkowym bogactwem gatunków i zespołów roślinnych, związanym m.in. z rozmaitością siedlisk i przetrwaniem tu wielu roślin - reliktów z okresów trzeciorzędu i plejstocenu. Tereny obejmujące Pieniny prawie w całości objęte są ochroną - Stworzono tutaj Pieniński Park Narodowy. W parku wytyczono kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych, jednym z najpiękniejszych jest -Sokola Perć” wiodąca ze Szczawnicy na Trzy Korony, a obejmująca najbardziej malownicze rejony Pienin - Sokolicę, Kazalnicę i Zamkową Górę. Na Trzech Koronach znajduje się punkt widokowy skąd rozpościera się panorama na Tatry Słowackie. W dole widać Sromowce Niżne, Czerwony Klasztor po Słowackiej stronie i wijący się między nimi Dunajec oddzielający na odcinku 21 kilometrów Polskę i Słowację.

Trzy Korony:
Trzy Korony to najwyższy masyw górski w Pieninach, posiada pięć wierzchołków, z których najwyższe to: Okrąglica (982 m n.p.m.), Płaska Skała (950 m) i Pańska Skała (920 m). Zbudowany jest z odpornych wapieni rogowcowych. Stoki porośnięte są lasem i pocięte głębokimi dolinami potoków np. Wąwóz Sobczański.
Trzy korony to najpopularniejszy punkt widokowy w Pieninach. Najpiękniejsza panorama na dolinę Dunajca. Dojście szlakami turystycznymi z Czorsztyna, Sromowiec, Krościenka.

Szybka kalkulacja ceny
Cena (bez transportu): od osoby (dni: )
Miasto wyjazdu:  
Ilość osób: (* Razem z opiekunami)

* Jest to kalkulacja orientacyjna wraz z transportem! Szczegółową ofertę i ostateczną cenę przedstawimy po otrzymaniu zapytania.
Sprawdź terminy:
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
 
2016-12-27 - 2018-06-25 2 katalogowa A 155 PLN
 
2017-12-26 - 2019-06-24 2 katalogowa A 155 PLN
Pieniny