Wyszukaj oferty

Szlak Orlich Gniazd - wycieczka 2 dniowa
Symbol oferty:
5444641/111
Państwo: Polska
Region: Małopolska
Miasto: Ojców
Transport:   Autokar
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Wyjazd dla dzieci i młodzieży
Rodzaj oferty: wycieczka szkolna,
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Schronisko młodzieżowe
świadczenia:
Cena zawiera: transport, 1 nocleg, 1 śanidanie, 1 obiadokolację, ubezpieczenie NW, opiekę pilota Cena nie zawiera: biletów wstępu
Cena podstawowa:
uczestnik, Ubezpiczenie NW, pakiet wg świadczeń
Program wycieczki:
DZIEŃ 1 wyjazd w godzinach porannych, zwiedzanie Zamku w Ojcowie oraz Groty Łokietka, zwiedzanie Zamku w Pieskowej Skale, przejazd do zamku w Rabsztynie, zamek obronny "Ogrodzieniec" na Podzamczu

DZIEŃ 2 zwiedzanie ruin zamku w Morsku, przejazd do zamku w Bobolicach, zwiedzanie ruin zamku w Mirowie, przejazd do Olsztyna, zwiedzanie zamku, powrót
Cena zawiera::
transport, 1 nocleg, 1 śniadanie, 1 obiadokolację, opiekę pilota, ubezpieczenie NW
Cena nie zawiera:
biletów wstępu oraz przewodników lokalnych
Szlak Orlich Gniazd:
Szlak Orlich Gniazd. Jest to impreza dwudniowa, objazd między zamkami założonymi lub rozbudowanymi przez Kazimierza Wielkiego - króla, który "zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną". O poranku wyjedziemy w kierunku Ojcowa, gdzie zwiedzimy ruiny zamku, oraz jedyną jaskinię, która była przez pewien czas siedzibą przyszłego króla - Grotę Łokietka. Z Ojcowa blisko do Pieskowej Skały i zamku - wizytówki Szlaku Orlich Gniazd. Ta renesansowa rezydencja to jedna z niewielu tak dobrze zachowanych w okolicy. Następnie udamy się do Rabsztyna, gdzie znaduje się kolejny zamek. Malownicze ruiny niegdyś były sporym, trójskrzydłowym zamczyskiem. Czwarta forteca, Ogrodzieniec znajduje się w miejscowości Podzamcze, sąsiadującej z tą o nazwie Ogrodzieniec. Z ciekawostek: to właśnie na tym zamku kręcono zdjęcia do "Zemsty" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Po całym dniu wypełnionym zamkami, udamy się na potrzebny odpoczynek. Następnego dnia, skoro kur zapieje, zjemy śniadanie, i, żądni wrażeń, przejedziemy pod zamek w Morsku. Nosi on absolutnie uroczą nazwę "Bąkowiec". Kolejne zamki, które odwiedzimy kolejno Bobolice, Mirów i Olsztyn. Na zamku w ostatniej z wymienionych miejscowości odbywały się widowiskowe pokazy sztucznych ogni, ale niestety ucierpiała na tym część muru zamkowego, i następne tego typu imprezy zostały zakazane. Zamek w Olsztynie był tłem do kultowego filmu "Rękopis znaleziony w Saragossie". Budowla ta będzie ostatnią na szlaku naszej wycieczki, więc po zakupie pamiątek udamy się w drogę powrotną.

Atrakcje:
Zamek rycerski w Mirowie
Zamek Mirowski powstał w XIV wieku. Po potopie szwedzkim zamek został opuszczony i podupadł.
Obecnie zamek wszedł w ręce prywatne. Trwają tu prace wykopaliskowe i renowacyjne.

Zamek królewski w Bobolicach
Zbudowany został w połowie XIV wieku dla Kazimierza Wielkiego. Zamek należał do systemu warowni królewskich zabezpieczających zachodnią granicę państwa od strony Śląska. Zamek został zrekonstruowany i jest otwarty dla zwiedzających.

Ruiny zamku -Ogrodzieniec” z XIV wieku w Podzamczu
Wzniesiony na Górze Janowskiego (najwyższym wzniesieniu Jury - 504 m. n.p.m.), -Ogrodzieniec” był jednym z największych zamków w Polsce. Nosił nawet miano -małego Wawelu”.
Ruiny Zamku Ogrodzienieckiego otoczone są licznymi ostańcami skalnymi, tworząc przepiękny krajobraz wyżyny krakowsko-częstochowskiej.
W latach 1959-1973 przeprowadzono, zakrojone na szeroką skalę, prace archeologiczno-konserwatorskie, dzięki którym możemy podziwiać ruiny zamku w obecnej formie.
W ruinach zamku organizowane są liczne wycieczki, nocne zwiedzania zamku, biesiady, pokazy tańca dawnego, pokazy rycerskie, kuligi, zabawy strategiczne, etc.
Szybka kalkulacja ceny
Cena (bez transportu): od osoby (dni: )
Miasto wyjazdu:  
Ilość osób: (* Razem z opiekunami)

* Jest to kalkulacja orientacyjna wraz z transportem! Szczegółową ofertę i ostateczną cenę przedstawimy po otrzymaniu zapytania.
Sprawdź terminy:
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
 
2016-12-27 - 2018-06-25 2 katalogowa A 165 PLN
 
2017-12-26 - 2019-06-24 2 katalogowa A 165 PLN
Szlak Orlich Gniazd - wycieczka 2 dniowa