Wyszukaj oferty

Trójmiasto 3-dni
Symbol oferty:
5444662/111
Państwo: Polska
Region: Pomorze
Miasto: Gdynia
Transport:   Autokar
Profil wyjazdu: Wyjazd dla dzieci i młodzieży
Rodzaj oferty: wycieczka szkolna,
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacja
Zakwaterowanie: Ośrodek wypoczynkowy, Schronisko młodzieżowe
świadczenia:
CENA ZAWIERA: transport, 2 noclegi, 2 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NW CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu oraz przewodników lokalnych
Cena podstawowa:
pakiet w/g świadczeń, Ubezpiczenie NW
Program wycieczki:
DZIEŃ 1 wyjazd wieczorem, przyjazd rano do Gdańska, zwiedzanie: Droga Królewska, Ratusz, Długi Targ - Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Poczta Gdańska, Żuraw, Ogrody, Rejs statkiem na Westerplatte; Katedra Oliwska (ewentualny koncert organowy) i ZOO, czas wolny, obiadokolacja, nocleg
DZIEŃ 2 śniadanie, wyjazd do Sopotu, zwiedzanie molo, następnie Opera Leśna, wyjazd do Gdyni, zwiedzanie, Skwer Kościuszki, okrętu "Błyskawica", "Dar Pomorza", "Dar Młodzieży", Muzeum Oceanograficzne, Akwarium Morskie, Bulwar Nadmorski, obiadokolacja, czas wolny, nocleg
DZIEŃ 3 śniadanie, wyjazd do Malborka, zwiedzanie Zamku Krzyżackiego, obiadokolacja, powrót w godzinach wieczornych
Cena zawiera:
transport, 2 noclegi w schronisku młodzieżowym, 2 śniadania, 3 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NW

Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zakwaterowania w obiekcie o wyższym standardzie: domach i ośrodkach wypoczynkowych.
Cena nie zawiera:
biletów wstępu oraz przewodników lokalnych

Atrakcje:
Gdańsk. Stolica województwa pomorskiego wchodzi w skład aglomeracji gdańskiej (złożonej z Gdańska, Sopotu i Gdyni), popularnie zwanej Trójmiastem. Obecnie zamieszkuje je 460 tys. mieszkańców (cała aglomeracja liczy sobie ponad 1,1 mln ludzi). Szczyci się tysiącletnią historią (osadą rybacką był od VII wieku jak wykazują badania archeologiczne, natomiast gród obronny książąt pomorskich powstał tam ok. X wieku), prawa miejskie uzyskał już w 1263 roku na prawie lubeckim (charakterystyczny dla takiej lokacji jest brak rynku, funkcję placu targowego przejęła szeroka ulica - w przypadku gdańska ulica Długa). Od 1260 roku mają tam miejsce słynne jarmarki św. Dominika. W średniowieczu był najistotniejszym wschodnim portem hanzeatyckim. Wielokrotnie w swej historii Gdańsk jako stolica Pomorza i bardzo ważny port przechodził z rąk do rąk - to polskich, to brandenburskich, to krzyżackich, w końcu pruskich-niemieckich i na powrót polskich. Przez okres 20-lecia międzywojennego Liga Narodów przyznała mu status Wolnego Miasta. Po II wojnie światowej miasto na powrót włączono do Polski. W mieście tym toczyły się także ważne wydarzenia historii najnowszej - to właśnie w Stoczni Gdańskiej wybuchł krwawo stłumiony strajk w 1970 roku, a w 1980 podpisano porozumienia sierpniowe. Jest to interesujące miejsce pod kątem zgromadzonych tam zabytków - średniowiecznej, renesansowej, barokowej zabudowy, szczególnie bogatej w rejonie ulicy Długiej; Bazyliki Mariackiej - największej średniowiecznej świątyni zbudowanej z cegły; katedra w Gdańsku-Oliwie ze słynnym organami; a także Westerplatte, znane z heroicznej obrony we wrześniu 1939 roku. Gdańsk to miasto wielu muzeów (Muzeum Miasta Gdańska, w którego skład wchodzą Dwór Artusa, Ratusz Głównego Miasta, Dom Uphagena i in.; Muzeum Narodowe, Centalne Muzeum Morskie - Żuraw, Spichlerz na Ołowiance i SS Sołdek), galerii (Palowa, Portal, U Literatów, Centrum Sztuki Wspołczesnej) a także licznych festiwali i imprez okolicznościowych: Festiwali Szekspirowskiego, Dni Kultury Żydowskiej, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie, wspomniany Jarmark św. Dominika czy Międzynarodowy Zlot Żeglarski Baltic Sail. Największe pomorskie miasto jest także siedzibą uczelni wyższych - Akademii Medycznej, Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki i Uniwersytetu Gdańskiego. To jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, nic więc dziwnego, że odwiedza je coraz więcej turystów.
Gdynia. Następna część składowa aglomeracji gdańskiej to przede wszystkim port morski. Wcześniej mieściła się w tym miejscu od XII wieku wieś Gdynia, należąca do cystersów z klasztoru w Oliwie. Miasto jest stosunkowo nowe, ponieważ największy rozwój Gdyni nastąpił w okresie międzywojennym podczas budowy portu (od 1921). Konieczność budowy portu w tym czasie nastąpiła z powodu statusu wolnego miasta, jakim był Gdańsk, oraz bardzo krótkiego wybrzeża II RP. W Gdyni mieści się dowództwo Polskiej Marynarki Wojennej, Centrum Operacji Morskich i Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej i wiele innych pomniejszych tego typu jednostek. Miasto nie dysponuje tyloma zabytkami co pobliski Gdańsk, ale warto jest tam zobaczyć Akwarium Gdyńskie (okazy fauny morskiej), Aleję statków pasażerskich przy Skwerze Kościuszki, Muzeum Baśni Kaszubskiej, Muzeum Inkluzji w Bursztynie i in. Najstarszym zachowanym budynkiem jest kościół p.w. Michała Archanioła na Oksywiu.
Sopot to wchodzący w skład Trójmiasta znany kurort bałtycki. Jest też powszechnie znany z Festiwalu Piosenki, który odbywa się tam od 1961 roku w Operze Leśnej. W Sopocie znajduje się najdłuższe w Europie drewniane molo. Tradycje uzdrowiskowo-wypoczynkowe Sopotu sięgają roku 1823 roku, kiedy to Jan Jerzy Haffner, były lekarz armii napoleońskiej założył tam Zakład Kąpielowy. Później wybudowane zostają Łazienki Północne i Południowe oraz Dom Zdrojowy. Prawa miejskie uzyskał Sopot w 1901 roku. W okresie międzywojennym Sopot wchodził w skład Wolnego Miasta Gdańska. Turyści mają do dyspozycji plaże, uzdrowisko z wodą solankową, Aquapark, Trójmiejski Park Krajobrazowy, etc.
Szybka kalkulacja ceny
Cena (bez transportu): od osoby (dni: )
Miasto wyjazdu:  
Ilość osób: (* Razem z opiekunami)

* Jest to kalkulacja orientacyjna wraz z transportem! Szczegółową ofertę i ostateczną cenę przedstawimy po otrzymaniu zapytania.
Sprawdź terminy:
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
 
2016-12-27 - 2018-06-24 3 katalogowa A 275 PLN
 
2017-12-26 - 2019-06-23 3 katalogowa A 275 PLN
Trójmiasto 3-dni